KONST / Litografier / Färglitografi 14176564
nr 1417 6564
Jean-Paul Riopelle
(1923-2002), Kanada
Jean-Paul Riopelle (1923-2002), Kanada, tillskriven, ej signerad. Färglitografi. Bladets mått: 27x38cm, yttermått inklusive ram: 43x53cm
Kondition: Ej examinerad ur ram
Jean-Paul Riopelle, kanadensisk målare och skulptör född 1923, död 2002.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 6 september 2021
kl 20:20:00
6/9 14:03:14
Jean-Paul Riopelle
Läs mer om Jean-Paul Riopelle